ŞAİR FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edebiyatın Kalbi, Sohbetin Masasına Hoşgeldiniz !

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İÇİMİZDEN BİRİ : ATATÜRK (6. Kısım)

YazarMesaj
volkan-uluc
Admin
volkan-uluc

İÇİMİZDEN BİRİ : ATATÜRK  (6. Kısım) Empty
MesajKonu: İÇİMİZDEN BİRİ : ATATÜRK (6. Kısım)   İÇİMİZDEN BİRİ : ATATÜRK  (6. Kısım) EmptyPtsi Mart 16, 2009 7:48 pm

. Bu arada bir kadınımızı daha örnek vermek istiyorum, Melek Hanım. Haçin katliamını hepiniz hatırlıyorsunuz, 535 Türk hunharca katledilmiştir. Hepsi öldüğüne göre nerden biliyorsun hunharca katledildiğini? Şair Melek hanım diye anılırmış Haçin’de. Şahadetinden sonra kolunun altından bir bohça çıkıyor, bohçayı açıyorlar, 18 kıtalık bir destan yazmış. O anda gördüklerini kaleme almış. Mektupçu Hüseyin nasıl vahşetle öldürüldü, komşu kızı Hatice nasıl vahşetle öldürüldü hepsini kaleme aldığı bir destan. Başına ne demiş biliyormusunuz “inşallah okuna”. Ben 45 yaşımda bunu okuyabildim en sonuna da “bizden sonrakiler neler çektiğimizi bileler diye yazıyorum” demiş son iki kıt’ayı sizlere okuyorum
Meydan kazanı kurdular
Tüm bebeklerimizi kaynattılar
Gün görmedik anaları
Süngü ile oynattılar
Kundakları verdiler
Kanlı kundak yu dediler
Bebelerimizi kaynattılar kaynattılar
Kuzu eti diye hepimize zorla yedirdiler
http://sairforum.yetkinforum.com

İÇİMİZDEN BİRİ : ATATÜRK (6. Kısım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics